Ciekawe szkolenie 10.04.2019

2019-04-16

Tym razem wyjątkowo byliśmy goszczeni przez Ireneusza Świercza w firmie Feuer sp. z o.o.

W dniu 10 kwietnia 2019 r. odbyło się bardzo ciekawe spotkanie połączone ze szkoleniem z zagrożeń psychospołecznych. W spotkaniu uczestniczyli członkowie OSPSBHP Oddział Warszawa Wola, członkowie innych warszawskich oddziałów oraz osoby niezrzeszone w Stowarzyszeniu, a którzy wykonują zadania Służby BHP, gdyż my dzielimy się wiedzą ze wszystkimi zainteresowanymi.

Tym razem wyjątkowo byliśmy goszczeni przez Ireneusza Świercza w firmie Feuer sp. z o.o. Szkolenie poprowadziła Pani psycholog Marta Bem, która omówiła zagrożenia psychospołeczne, z jakimi spotykamy się coraz częściej w codziennej pracy. Myślę, że my, jako Służba BHP posiadamy niewielką wiedzę w tym zakresie a jeszcze mniejszą w praktycznym stosowaniu, dlatego też Pani Marta pokazała ćwiczenia, które można zastosować w sytuacjach stresogennych wśród pracowników jak również wykorzystać wobec samego siebie w naszej często trudnej pracy.

Kolega Ireneusz udostępnił salę, poczęstował pyszną kawką, zorganizował loterię fantową dla uczestników szkolenia, co było bardzo miłym i atrakcyjnym akcentem naszego spotkania. Podjęliśmy decyzję o kontynuacji wspólnych spotkań i szkoleń, zaś tematy szkoleń zostały zaproponowane przez samych słuchaczy i sukcesywnie będą realizowane.

Na początku września spotkamy się raz jeszcze z Panią Martą Bem, która omówi mobbing oraz molestowanie, zresztą nie tylko seksualne. Omówi samo zagadnienie, ale też poda przykłady jak z tym radzić i jak reagować na takie sytuacje.

Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze szkolenia i miłe spotkania w gronie Służby BHP.