Wyjazd studyjny do Luksemburga 3 - 7 lipca 2018

2018-08-10

W dniach 3-7 lipca 2018 r. Zarząd Główny OSPSBHP zorganizował już piąty międzynarodowy wyjazd studyjny. Tematem międzynarodowej konferencji było „Zarządzanie bezpieczeństwem, zarządzanie wiekiem”.

Partnerem wspierającym wyjazdu była firma DePont, Ejendals AB i AkalaFaraone. W wyjeździe uczestniczyli członkowie OSPSBHP kilku Oddziałów, w sumie było nas 60 osób. Autokar przejechał z północy na południe Polski i zebrał wszystkich uczestników. Do Leiwen dojechaliśmy rankiem. Powitały nas przepiękne widoki okalających winnic, cudowny śpiew ptaków i niesamowita cisza i spokój otaczającej zieleni. Po południu całą grupą pojechaliśmy zwiedzać niedaleki Trewir, najstarsze miasto w Niemczech założonego w XVI wieku p.n.e., miasto rodzinne Karola Marksa. Polskojęzyczni przewodnicy opowiedzieli ciekawą historię miasta i pokazali unikatowe zabytki.

Następnego dnia, czyli 5 lipca pojechaliśmy do Luxemburga, gdzie odbyła się międzynarodowa konferencja, podczas której rozważane były zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa pracy. Po konferencji gospodarze pokazali proces produkcji tkaniny Tayvek, z której szyte są kombinezony ochronne.

Następnego dnia, uczestnicy wyjazdu mieli przyjemność zwiedzania Luxemburga. Przewodnik opowiadał o historii i dziejach tego urokliwego miejsca.

Wyjazdy studyjne do innych państw wpływają na integrację środowiska służby bhp, otwierają możliwości poznawania zagadnień bezpieczeństwa w innych krajach oraz umożliwiają poznawanie nowych miejsc i ludzi.