II Urodziny

Kochani,

w dniu 16 marca 2020 r. minęła druga rocznica powstania Oddziału Warszawa Wola OSPSBHP.

 

Dwa lata temu zebrała się grupa kilku osób, która postanowiła w Warszawie założyć trzeci Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. W chwili tego pomysłu, podniosły się głosy oburzenia i krytyki ze wszystkich stron kraju, jednak największa krytyka powstała w środowisku warszawskim. "Po co następny oddział, są dwa i wystarczy, po co mieszać na rynku ...", to tylko cześć głosów krytycznych, ale mało merytorycznych. 

Grupa pomysłodawców uznała, że Warszawa jest tak duża aglomeracją, iż jest w niej miejsce na następny Oddział OSPSBHP, który skupi Inspektorów BHP z branży tzw. "ciężkiej" - przemysł, budownictwo, energetyka itp.

W dniu 16 marca 2018 r. zebrała się 20 osobowa grupa założycielska, w wyniku spotkania i przeprowadzonego głosowania, został powołany do życia Oddział Warszawa Wola OSPSBHP. 

 

Minęły dwa lata naszej działalności a nasz Oddział liczy 48 Członków i wciąż dochądzą nowe osoby, które chcą rozwijać swoje kompetencje zawodowe. 

Przez te dwa lata odbyliśmy wiele spotkań i przeprowadziliśmy wiele tematycznych szkoleń. Na spotkania zapraszamy osoby z zewnątrz, które prowadzą szkolenia np. w zakresie stresu, aktywizacji szkoleń, maszyn, urządzeń technicznych, zagrożeń na stanowiskach pracy jak również korzystamy z wiedzy i doświadczenia naszych Członków. Każde nasze spotkanie jest merytoryczne i tematyczne omawiające wybrany temat "branżowy", co pozwala rozwijać kompetencje uczestników i być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. 

 

Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy mieli wpływ na powstanie Oddziału oraz wszystkim, którzy do nas w tym czasie dołączyli i wciąż dołączają. 

Dzięki naszej organizacji budujemy wizerunek kompetentnego Inspektora BHP.